Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020 na lata 2016-2026 z perspektywą do 2030 roku

Data dodania: 2016-04-07
Kategoria: Pozostałe » Inne
 
Partnerstwo Nyskie 2020

To powstała w 2013 roku inicjatywa współpracy 17 samorządów, którą tworzą 3 powiaty (nyski, głubczycki i prudnicki) oraz 14 gmin (Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce). Gmina Nysa pełni rolę Lidera Projektu.

Celem współpracy partnerskiej jest: wzmacnianie spójności terytorialnej, wspólne rozwiązywanie problemów i podejmowanie działań na rzecz rozwoju. Współpraca partnerska skoncentrowana została w obszarze demografii i spraw społecznych, transportu oraz rynku pracy. W ramach realizacji projektu opracowano dokumenty strategiczne, w tym Strategię Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020, wyznaczającą kierunki i priorytety współpracy.

W trakcie prac nad Strategią przeprowadzono badania społeczne oraz zorganizowano spotkania i warsztaty w ramach konsultacji dokumentu. Prezentacja najważniejszych założeń Strategii oraz podsumowanie realizacji projektu odbędzie się podczas seminarium w dniu 12 kwietnia 2016 r. w Nyskim Domu Kultury (ul. Wałowa 7). Zapraszamy na nie w imieniu wszystkich Partnerów. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: www.partnerstwo-nyskie2020.pl

Projekt dofinansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
Kontakt
Strategię opracowuje konsorcjum firm: Instytut Badawczy IPC, ResPublic oraz EU-CONSULT
Kontakt: tel. 22 630 98 34, mail: biuro@respublic.pl
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat głubczycki – powiat południowej części  województwa opolskiego, ze stolicą w Głubczycach. W skład  powiatu wchodzą gminy: Głubczyce, Baborów, Branice i Kietrz zajmując łącznie powierzchnię 673 km2.

Główną gałąź gospodarki powiatu stanowi rolnictwo, w związku z czym tutejszy przemysł związany jest w głównej mierze z przetwórstwem rolno-spożywczym. Na terenie powiatu działają: Zakłady Piwowarskie Głubczyce, Turek Głubczyce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Głubczyce, czy Top Farms Głubczyce.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola