Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Stacja PKP Głubczyce na nieczynnych liniach numer 177,294,333 Racibórz-Racławice Śląskie.

 
Kolejna opuszczona stacja na byłej linii sieciowego rozkładu jazdy nr 158. Budynek stacyjny jest niestety przeznaczona do wyburzenia ze względu na zły stan, a to wielka szkoda!!! bo to zabytek techniki kolejowej i powinno się ten budynek stacyjny ocalić dla przyszłych pokoleń. Ze stacji Głubczyce odjeżdzały przed wielu laty pociągi pasażerskie do Opawy i Głuchołaz Zdroju przez Pietrowice Głubczyckie,Krnov linia ta po zawieszeniu ruchu pasażerskiego była jeszcze do poczadku lat dziewiędziesiątych utrzymywana w stanie używalności dla potrzeb Wojska. Materiał filmowy nagrany 15 lipca 2011. życze miłego oglądania.

 


janneptun
 
Data pliku video: 2011-08-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat głubczycki – powiat południowej części  województwa opolskiego, ze stolicą w Głubczycach. W skład  powiatu wchodzą gminy: Głubczyce, Baborów, Branice i Kietrz zajmując łącznie powierzchnię 673 km2.

  Główną gałąź gospodarki powiatu stanowi rolnictwo, w związku z czym tutejszy przemysł związany jest w głównej mierze z przetwórstwem rolno-spożywczym. Na terenie powiatu działają: Zakłady Piwowarskie Głubczyce, Turek Głubczyce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Głubczyce, czy Top Farms Głubczyce.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola