Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Głosuj z nami! Wyborczy ring" (05.10.2018)

 
W piątkowym Ringu Wyborczym udział wzięli kandydaci na burmistrza Głubczyc: Adam Krupa – Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski Komitet Głubczyc, Elżbieta Słodkowska – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Mariusz Mróz – Komitet Wyborczy Stowarzyszenie na Rzecz Działalności Lokalnej Razem dla Głubczyc. Kandydaci prezentowali swoją diagnozę sytuacji obecnej oraz proponowali rozwiązania najważniejszych problemów miasta i gminy. – Przez wiele lat nasz region był niedoceniany. Jesteśmy gminą miejsko-wiejską przede wszystkim bazującą na rolnictwie, ale ostatnio rozwinęły się u nas dwa przedsiębiorstwa. Myślę, że rozwój naszej gminy wstrzymuje brak linii kolejowej, która została zamknięta i brak dobrych połączeń drogowych ze stolicą województwa – mówił obecny burmistrz Głubczyc Adam Krupa. – Od 2002 roku z naszej gminy wyjechało ponad 5 tysięcy osób, bo nie widziały tutaj dla siebie przyszłości. Nasza gmina to półksiężyc biedy. Przeciętnym mieszkańcom nie żyje się tu dobrze. Nic się nie dzieje – mówiła Elżbieta Słodkowska reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość. Z kolei Mariusz Mróz z Razem dla Głubczyc uznał, że w gminie Głubczyce nie jest ani dobrze, ani źle. Natomiast jego zdaniem brakuje dynamiki rozwoju. Podkreślał, że nie powstała zapowiadana wcześniej strefa ekonomiczna. – Ja skupiłbym się na mieszkalnictwie i sprowadzeniu inwestora z branży przetwórczej – dodał kandydat Razem dla Głubczyc. Kandydaci dyskutowali także kwestię skomunikowania gminy z resztą województwa i kraju. Poruszono także temat zabytkowego dworca kolejowego, który niszczeje od lat. Uczestnicy programu przedstawili także swoje pomysły na to jak zachęcić młodych, by pozostawali w gminie oraz jak pomóc ludziom starszym, których przybywa i przybywać będzie. Program prowadzili Marek Świercz i Ireneusz Prochera.

 


Radio Opole
 
Data pliku video: 2018-10-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat głubczycki – powiat południowej części  województwa opolskiego, ze stolicą w Głubczycach. W skład  powiatu wchodzą gminy: Głubczyce, Baborów, Branice i Kietrz zajmując łącznie powierzchnię 673 km2.

Główną gałąź gospodarki powiatu stanowi rolnictwo, w związku z czym tutejszy przemysł związany jest w głównej mierze z przetwórstwem rolno-spożywczym. Na terenie powiatu działają: Zakłady Piwowarskie Głubczyce, Turek Głubczyce, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Głubczyce, czy Top Farms Głubczyce.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola